Formularz kontaktowy

Podaj swoje dane. Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą.

Potwierdzam zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, zawartymi w klauzuli informacyjnej zamieszczonymi w Polityce prywatności.

Jak to działa?

Pomoc prawna dla każdego – B2C

Law4all pomoże Ci znaleźć prawnika dla Twojej sprawy

Wypełnij formularz i zaczekaj na kontakt dobranego dla Twojej sprawy specjalisty. Ciesz się szybkimi efektami i możliwością pozytywnego rozstrzygnięcia Twojej sprawy bez wychodzenia z domu.

FAQ

Często zadawane pytania

1Czy pełnomocnik będzie brał udział we wszystkich rozprawach?
Tak. Udział w rozprawach jest równie ważną częścią prowadzenia sprawy, jak przygotowanie pisma procesowego skierowanego do sądu. Adwokat bierze udział w każdej rozprawie. W przypadkach szczególnych (np. choroby, urlopu) możliwe jest, iż na rozprawie stawi się zastępca adwokata – inny adwokat, radca prawny lub aplikant, który będzie dobrze zorientowany w Twojej sprawie.
2Jakie dokumenty należy przygotować przed spotkaniem z prawnikiem?
To zależy od rodzaju Twojej sprawy. Podczas pierwszego spotkania adwokat zapozna się ze sprawą, a następnie poinformuje, jakie dokumenty są potrzebne. Jeśli ich nie zabrałeś, poprosi o dosłanie brakujących plików. Nie ma przeszkód, by przesłać skany dokumentów na adres mailowy Law4All.
3Dlaczego Law4All nie podaje stawek za udzielenie porady prawnej, sporządzenie pisma procesowego oraz prowadzenie sprawy przed sądem?
Zabrania tego obowiązujący Kodeks etyki adwokackiej, zgodnie z którym informacje na temat stawek wynagrodzeń i mogą być podane wyłącznie na życzenie klienta. Ponadto określenie stawki za sporządzenie pisma procesowego lub prowadzenie sprawy przed sądem możliwe jest dopiero po zapoznaniu się ze sprawą w ramach konsultacji prawnych. Podstawowym sposobem rozliczania się jest stała stawka prowadzenie sprawy.
4Jakie są sposoby rozliczania płatności?
Opłata jest stała, ustalana indywidualnie za dany rodzaj sprawy – jej wysokość podamy przed rozpoczęciem współpracy, ale zapłacisz dopiero po zakończeniu postępowania.
5Czy można zlecić kancelarii wyłącznie przygotowanie pisma procesowego bez zlecenia prowadzenia sprawy?
Tak, istnieje taka możliwość. Adwokat ponosi pełną odpowiedzialność za treść prawną pisma, ale nie podpisuje się pod nim, gdyż bez pełnomocnictwa nie może się wypowiadać w imieniu innej osoby.
6Czy Law4All zajmuje się także sprawami karnymi?
Nie, nasza działalność skoncentrowana jest na prowadzeniu spraw z zakresu prawa gospodarczego, odszkodowań oraz prawa pracy.
7Jakie są formalności związane z powierzeniem sprawy do prowadzenia w sądzie?
Przed rozpoczęciem sprawy podpisujemy umowę oraz pełnomocnictwo, na mocy którego możliwe stanie się reprezentowanie Ciebie w sądzie.
8Czemu warto korzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego?
Jeśli wiesz, że stajesz przed trudnym zadaniem związanym z czynnością prawną (np. podpisanie umowy kupna-sprzedaż) i czujesz się niepewnie, zleć sprawę prawnikowi. Nieznajomość przepisów prawa niejednokrotnie pogarsza sytuację, a internetowe wzorce nie są godne zaufania. Prawnik służy ludziom i wyjaśnia, jak rozwiązać sporne kwestie z korzyścią dla Ciebie.
9Dlaczego skorzystanie z usług Law 4 All opłaca się bardziej, niż zatrudnienie bezpośrednio prawnika?
Są trzy podstawowe powody. Po pierwsze Law4All pomoże dobrać prawnika specjalizującego się w danej tematyce spraw. Po drugie w przypadku osób prywatnych sposób rozliczania jest bardzo prosty i przejrzysty. Pobieramy prowizję tylko od wygranych spraw. Po trzecie w sytuacjach losowych prawnicy Law4All zawsze mogą liczyć na wzajemne wsparcie, dzięki czemu nigdy nie zostaniesz pozostawiony sam sobie.
Chcę otrzymać ofertę